Izglābsim 100 bērnus

Noskaidroti galvenie perinatālās mirstības iemesli Latvijā

2012. gadā publiskoti pētījuma rezultāti par perinatālās mirstības iemesliem Latvijā

Veselības ministrijas galvenās speciālistes ginekoloģijā un dzemdniecībā Daces Rezebergas vadībā tika īstenots apjomīgs pētījums par perinatālās mirstības iemesliem Latvijā. Projekta īstenošana tika uzsākta 2011.gadā, pētījuma rezultāti tika publiskoti 2012.gadā. Apjomīgā pētījumā, tika noskaidrots, ka reģionos dzīvojošās grūtnieces mazāk un neregulāri dodas uz ultrasonogrāfijas izmeklējumiem, līdz ar to laicīgi netiek konstatētas augļa patoloģijas un attīstības traucējumi, kas ir vieni no galvenajiem cēloņiem augstajiem perinatālās mirstības rādītājiem. Ņemot vērā vadošo speciālistu priekšlikumus situācijas uzlabošanai, D.Rezeberga iesniedza Veselības ministrijai virkni priekšlikumu perinatālās mirstības mazināšanai Latvijā, no kuriem lielākā daļa šobrīd ir ieviesta dzīvē.

Izdota rokasgrāmata „Gribu būt māmiņa”

Ar Roche Latvija SIA un Austrumu slimnīcas atbalsta fonda gādību 2013.gadā izdota rokasgrāmata topošajām māmiņām „Gribu būt māmiņa” 20 000 eksemplāros.

Grāmatas autore ir D.Rezeberga. Rokasgrāmata bija paredzēta tieši lauku reģionos dzīvojošām jaunajām sievietēm, jo pētījuma rezultāti liecināja, ka reģionos dzīvojošās grūtnieces mazāk un neregulāri dodas uz ultrasonogrāfijas izmeklējumiem. Šobrīd visa rokasgrāmatas tirāža ir izdalīta topošajām māmiņām un Slimību profilakses un kontroles centrs ir apliecinājis, ka 2015.gadā iecerējis izdot rokasgrāmatas papildus tirāžu. Ar rokasgrāmatas elektronisko versiju varat iepazīties un izplatīt tālāk šeit.

Uzlabojumi bērnu pataloganatomijā

Ar Roche Latvija SIA atbalstu 2014.gadā notika bērnu pataloganatomu izglītošana un apaļā galda diskusija par nepieciešamiem uzlabojumiem šajā jomā.

Īpašs kalendārs sievietēm savlaicīgai un regulārai medicīniskai aprūpei grūtniecības laikā

Sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru 2015.gadā īstenota topošo māmiņu lauku reģionos nodrošināšana ar īpašiem grūtniecības kalendāriem-apļiem.

Ar Roche Latvija SIA atbalstu ir izgatavoti 20 000 kalendāru eksemplāri.

Izveidota digitālā versija grūtniecības kalendāram

Valsts portālā topošajiem vecākiem www.grutnieciba.lv atklāta digitālā versija īpašam kalendāram, kas palīdzēs Latvijas sievietēm ievērot savlaicīgu un regulāru medicīnisku aprūpi grūtniecības laikā.

Published undefined

please be aware that you are leaving this website.